BNG voor zesde jaar op rij derde veiligste bank ter wereld

BNG voor zesde jaar op rij derde veiligste bank ter wereld

22 oktober 2026 Banken.nl
BNG voor zesde jaar op rij derde veiligste bank ter wereld

BNG is door Global Finance voor het zesde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot de derde veiligste bank ter wereld. De Nederlandse bank staat sinds 2003 onafgebroken in de mondiale top vijf van de ranglijst.

De jaarlijkse ranking van Global Finance geldt als een internationale graadmeter voor de financiële stabiliteit en kredietwaardigheid van banken. De beoordeling is gebaseerd op de langetermijnratings in vreemde valuta van kredietbeoordelaars Moody’s, S&P en Fitch Ratings.

In de ranglijst van 2026 moet BNG alleen het Duitse KfW en de Zwitserse Zürcher Kantonalbank voor laten gaan.

De hoge positie onderstreept volgens BNG de sterke financiële positie van de bank. Daardoor kan zij een betrouwbare financieringspartner blijven voor onder meer gemeenten, woningcorporaties en instellingen in zorg en onderwijs.

“Dankzij onze solide kredietwaardigheid kunnen wij blijven bijdragen aan duurzame maatschappelijke investeringen in Nederland”, aldus de bank. “Wij danken onze klanten, investeerders en andere stakeholders voor het vertrouwen dat zij dagelijks in ons stellen.”

In de algehele ranglijst van de 100 veiligste banken ter wereld staan ook andere Nederlandse banken. Zo bezet NWB Bank de zesde plaats, Rabobank de 42e en ABN AMRO de 68e. Het Zweedse Handelsbanken is terug te vinden op de elfde plaats.