Revolut-medeoprichter Vlad Yatsenko treedt terug als CTO
Revolut heeft aangekondigd dat medeoprichter Vlad Yatsenko terugtreedt als Chief Technology Officer. Hij blijft echter wel verbonden aan de organisatie en neemt plaats als Non-Executive Director in de Raad van Bestuur van de online bank.
Met deze overstap blijft Yatsenko nauw betrokken bij Revolut. In zijn nieuwe rol zal hij zich richten op strategisch toezicht en het geven van technisch advies. De verandering markeert het einde van een periode van ruim tien jaar waarin hij als CTO een centrale rol speelde in de ontwikkeling en opschaling van het technologieplatform van de fintech.
Yatsenko geldt als een van de belangrijkste architecten achter de technologische infrastructuur van Revolut. Onder zijn leiding groeide het platform uit tot een wereldwijd opererend financieel ecosysteem dat miljoenen particuliere en zakelijke klanten bedient.
De operationele leiding over de technologieorganisatie komt in handen van Donato Lucia, die wordt benoemd tot Vice President of Technology. Lucia is al acht jaar werkzaam bij Revolut en vervulde recent de rol van Head of Technology.
Volgens Revolut heeft Lucia een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de kernarchitectuur van het platform en speelde hij een cruciale rol bij het opschalen van de wereldwijde systemen van het bedrijf.
“We zijn verheugd dat Vlad zijn expertise blijft inzetten voor het bedrijf en deel blijft uitmaken van de Raad van Bestuur”, aldus een woordvoerder van Revolut. “In deze hoedanigheid zal hij strategisch toezicht houden en technisch advies geven terwijl we onze volgende groeifase ingaan.”
“Donato is al acht jaar een essentieel onderdeel van het engineeringteam van Revolut”, vervolgt de woordvoerder. “Hij heeft een diepgaand begrip van onze kerninfrastructuur en heeft, in samenwerking met Vlad en het bredere team, een cruciale rol gespeeld bij het opschalen van onze wereldwijde systemen om onze huidige groei te ondersteunen."
