Adyen versterkt Holland Fintech Association
Adyen treedt toe tot de Holland Fintech Association. Met de komst van het bekende Nederlandse betaalbedrijf wil de branchevereniging haar positie als vertegenwoordiger van de Nederlandse fintechsector verder versterken.
Adyen is een van de grootste internationaal opererende fintechbedrijven uit Nederland. Via het lidmaatschap wil het bedrijf zijn internationale ervaring en technische expertise inzetten bij discussies over de ontwikkeling van de Nederlandse fintechsector.
De toetreding komt op een moment waarop HFA een nieuwe fase ingaat. Peter Strikwerda is sinds september voorzitter van het bestuur, als opvolger van Annemieke Roobeek. Erik van der Mars is vicevoorzitter en Job Mantz is benoemd tot Executive Director.
“We zijn zeer verheugd om Adyen te verwelkomen als lid van HFA, als een van de meest succesvolle fintechs die uit Nederland zijn voortgekomen en in veel opzichten een voorbeeld voor de sector”, zegt Strikwerda.
Volgens de voorzitter is samenwerking tussen fintechbedrijven, traditionele financiële instellingen, toezichthouders en beleidsmakers nodig om de kansen en uitdagingen voor fintech in Nederland het hoofd te bieden.
Ecosysteem van meer dan 80 organisaties
HFA verenigt inmiddels meer dan 80 organisaties uit het financiële ecosysteem, waaronder fintechbedrijven, financiële instellingen en technologie- en dienstverleners. De vereniging vertegenwoordigt de sector in gesprekken met onder meer De Nederlandsche Bank, de Autoriteit Financiële Markten en het ministerie van Financiën.
De toetreding van Adyen volgt terwijl ontwikkelingen op het gebied van betalingen, financiële data en digitaal geld de Europese financiële sector veranderen.
“De Nederlandse fintechsector heeft een sterk ecosysteem opgebouwd, maar om die positie te behouden is voortdurende samenwerking nodig”, vult Job Mantz aan. “Onze focus ligt op het betrekken van meer relevante organisaties en het versterken van de dialoog tussen de sector, toezichthouders en beleidsmakers. De toetreding van Adyen tot HFA is een belangrijke stap in die richting.”
Nieuwe leiding, nieuwe fase
Met de komst van Strikwerda heeft HFA sinds september een nieuwe bestuursvoorzitter. De vereniging staat ook stil bij het vertrek van zijn voorganger Annemieke Roobeek en bedankt haar voor haar bijdrage gedurende haar ongeveer vier jaar als voorzitter.
Strikwerda heeft ervaring in financiële dienstverlening, digitale transformatie en governance. Naast zijn rol bij HFA is hij bestuurslid en vicevoorzitter van de European Digital Finance Association en lid van de raad van toezicht van Univé Zuid-Holland. Eerder was hij Global Head of Digitalization & Innovation bij APG.
Het bestuur van HFA bestaat verder uit vicevoorzitter Erik van der Mars en bestuursleden Gisella Eikelenboom, Angela Ward en Jeroen Broekema.
Als Executive Director houdt Mantz zich bezig met de dagelijkse ontwikkeling van de vereniging, het contact met leden en de externe vertegenwoordiging. Hij werkte eerder onder meer als Country Manager Netherlands en Digital Value Lead bij MeDirect en vervulde verschillende functies op het gebied van digitalisering en ventures bij ABN AMRO en BinckBank.

