ING en EIB stellen €800 miljoen beschikbaar voor verduurzaming MKB in Nederland en België

22 april 2026 Banken.nl 2 min. leestijd

ING en de Europese Investeringsbank maken gezamenlijk €800 miljoen vrij voor leningen en leases aan mkb en middelgrote bedrijven in Nederland en België. Het kapitaal is bestemd voor investeringen die bijdragen aan de verduurzaming en toekomstbestendigheid van ondernemingen.

De Europese investeringsbank (EIB) verstrekte daartoe een lening van €400 miljoen aan ING, die zelf eenzelfde bedrag beschikbaar stelt. Van het totaal is €500 miljoen bestemd voor zakelijke klanten van ING in Nederland en €300 miljoen voor ondernemingen in België. Bedrijven kunnen profiteren van een aantrekkelijker rentetarief dankzij de gunstige voorwaarden die de EIB hanteert.

De samenwerking tussen ING en de EIB heeft inmiddels een lange staat van dienst. Met acht eerdere programma’s ontvingen sinds 2009 ruim 4.100 bedrijven financiering voor in totaal €2,85 miljard.

“Onze langdurige samenwerking met de EIB stelt ons opnieuw in staat om ondernemers financieel te ondersteunen bij hun energietransitie", vertelt Laurens de Vos (Head of Business Banking ING Nederland). "Met deze faciliteit helpen we bedrijven niet alleen om te verduurzamen, maar bouwen we samen aan een toekomstbestendige economie.”

“Dankzij het financiële voordeel dat we via de EIB kunnen doorgeven, vergroten we de investeringscapaciteit van kleine en middelgrote bedrijven aanzienlijk”, voegt Saskia Bauters (Head of Business Banking ING België) toe. “Het voordeel motiveert ondernemers om gerichter en sneller te schakelen naar een duurzaam en toekomstbestendig bedrijfsmodel.”

Ook vanuit EIB wordt de urgentie benadrukt. “De huidige omstandigheden maken eens te meer duidelijk dat Europa, zeker op energiegebied, haar afhankelijkheid van andere partijen moet verminderen”, zegt Chantal Schrijver (hoofd van het EIB-kantoor in Nederland). “Faciliteiten als deze geven bedrijven de financiële ruimte die ze nodig hebben om te verduurzamen en te groeien, en dragen zo bij aan onze strategische autonomie.”

Torsten Brand (hoofd van het EIB-kantoor in België) vult aan: “Nu is hét moment voor ondernemers om naar de lange termijn te kijken en te verduurzamen. We zijn blij dat we daar samen met ING financiering voor beschikbaar kunnen maken.”