Handelsbanken Nederland sloot 2025 af met een winst van €68,2 miljoen, een daling van 14% ten opzichte van een jaar eerder. De inkomsten daalden met vier procent naar €182,4 miljoen. Toch groeide de bank op alle terreinen waar zij actief is.
De winstdaling is vooral toe te schrijven aan dalende rente-inkomsten, die met 5% terugliepen naar €164,1 miljoen. Handelsbanken is hoofdzakelijk actief als hypotheekbank – hypotheken maken 90% van de balans uit – en voelt de druk van de dalende rente aan beide kanten: minder inkomsten op lopende leningen, en hogere vergoedingen op aangehouden spaargelden.
Tegelijkertijd laten de volumecijfers een ander verhaal zien. De kredietportefeuille groeide met 9% naar €9,7 miljard, waarbij de zakelijke kredietverlening met 15% het hardst steeg. De spaargelden en deposito’s namen met 11% toe naar €4,1 miljard, en het beheerd vermogen groeide van €2,2 naar €2,4 miljard. De kosten stegen licht met 2% naar €101,1 miljoen.
“We zijn gegroeid op alle terreinen waar we actief zijn: woninghypotheken, vastgoedfinancieringen, sparen én vermogensbeheer”, zegt CEO Roland van Pooij. “Helaas hebben we deze groei niet teruggezien in het operationele resultaat dat lager is dan een jaar eerder. Aan de inkomstenkant zagen we door het hele jaar heen substantieel lagere rentebaten.”
Toch kijkt van Pooij positief vooruit. “We hebben de kosten goed onder controle. Doordat we onderliggend groeien en door de unieke positie die we als persoonlijke relatiebank innemen, kijk ik positief vooruit naar de verdere ontwikkeling van de bank in 2026.”