De Nederlandse identificatiedienst iDIN wordt overgenomen door de Belgische identiteitsapp itsme. Door de krachten te bundelen willen de partijen een toekomstbestendige oplossing bieden die aansluit bij de strengere Europese regelgeving voor digitale identiteit. De integratie van beide diensten start in het voorjaar van 2026 en moet in 2028 volledig zijn afgerond.
iDIN is een initiatief van Currence, het samenwerkingsverband van de Nederlandse grootbanken ING, Rabobank, ABN AMRO en ASN Bank. De dienst stelt ongeveer 13 miljoen Nederlanders in staat om zich via hun eigen bank-app veilig te identificeren bij zo’n 300 aangesloten organisaties, zoals webwinkels en verzekeraars. In 2024 faciliteerde de dienst circa 15 miljoen identificatie-acties op de Nederlandse markt.
De koper, itsme, is een gevestigde Europese speler die werd opgericht door de Belgische grootbanken KBC, ING, Belfius en BNP Paribas Fortis, samen met telecomproviders Proximus, Telenet en Orange.
De app wordt in België door meer dan 80% van de volwassen bevolking gebruikt voor zowel commerciële diensten als overheidszaken. Met ruim 7 miljoen gebruikers en 475 miljoen acties in 2024 is itsme inmiddels actief in 30 Europese landen.
Stapsgewijze integratie vanaf 2026
De overgang van iDIN naar het platform van itsme zal geleidelijk verlopen om de continuïteit voor gebruikers en bedrijven te waarborgen. Vanaf juni 2026 kunnen Nederlandse consumenten de itsme-app gebruiken als alternatief voor hun bank-app om in te loggen bij aangesloten diensten. Gedurende de transitieperiode blijft iDIN als zelfstandig merk nog minimaal twee jaar beschikbaar voor de Nederlandse markt.
In 2028 zal iDIN volledig opgaan in itsme, waarmee de Belgische app haar positie als Europese standaard voor digitale identiteit verder verstevigt. De overname biedt Nederlandse organisaties toegang tot een platform dat voldoet aan het hoogste betrouwbaarheidsniveau binnen de Europese eIDAS-verordening. Voor consumenten betekent de overstap een bredere internationale inzetbaarheid van hun digitale identiteit.
Currencie-CEO Daniel van Delft ziet de overname als een noodzakelijke evolutie voor de Nederlandse markt. “itsme heeft een sterke staat van dienst en voldoet aan alle regelgeving, waardoor het de uitgelezen partij is om iDIN klaar te maken voor de toekomst."
Tom Van Den Bosch (CEO van itsme) benadrukt dat de schaalvergroting cruciaal is voor het versterken van het consumentenvertrouwen in online transacties. “iDIN is een vertrouwde naam in Nederland, en door onze krachten te bundelen, bereiden we ons voor op de toekomst.”